News Flash:

Karateka de la clubul Zen Sho Timisoara s-au remarcat la Campionatul National de Karate

21 Octombrie 2013
1039 Vizualizari | 0 Comentarii
Zen Sho Timisoara

Demonstraţii şi tehnici de autoapărare, la jiu jitsu, aikido, wushu şi ashihara, stil de luptă cu tehnici aplicabile numai în lupta reală, prezentate de maeştri şi cei mai buni sportivi ai loturilor naţionale, alături de o repriză de dansuri populare au alcătuit programul artistic al festivităţii de deschidere a Campionatului Naţional de Karate pentru cadeţi, juniori şi tineret (U21), găzduită sambătă de Sala Polivalentă din Capitală, unde peste 350 de sportivi de la 42 de cluburi luptă pentru medaliile de campioni naţionali.

Printre invitaţii la eveniment s-au numărat secretarul de stat al MTS, Cristian Cosmin, directorul Direcţiei de Sport a municipiului Bucureşti, Ştefan Săndulache, Ciprian Sora, preşedintele FR de Arte Marţiale de Contact, maeştrii de wushu Ion Benea, Petre Grindeanu, sensei Ilie Ionescu, sensei Aurel Pătru, sensei Mircea Ungurean etc.

Ministrul Tineretului şi Sportului, Nicolae Bănicioiu, şi secretarul de stat Carmen Tocală, invitaţi la deschiderea competiţiei, au avut obligaţii la un alt eveniment din Braşov, dar au promis că vor fi prezenţi duminică.

Competiţia este un ultim test pentru lotul naţional care va participa la Mondialele WKF de la Guadalajara (Spania), în zilele de 9 şi 10 noiembrie.

Inaintea festivităţii de deschidere s-au acordat primele medalii în probele de kata:

Tineret, masculin: 1. Mihai Temişanu (CSU Craiova); 2. Ionuţ Mirică (CSU Craiova); 3. Marius Creţa (CSU Braşov); 3. Cosmin Suhan (CS Targovişte).

Tineret feminin: 1. Andreea Matei (Karate-Do Ramnicu Valcea); 2. Gyannyna Bădiceanu (Zen Sho Timişoara); 3. Bianca Gorun (Farul Constanţa); 3. Diana Alexe (CSA Steaua).

Tineret, echipe feminin: 1. Saishin Karate Do Ramnicu Valcea; 2. CSU Braşov.

Juniori: 1. Marius Cioarec (Dojo Casa Panciu); 2. Attila Bartincki (Karate Do BFKS); 3. Alexandru Sandu (Saishin Karate Do Ramnicu Valcea); 3. Andrei Dumitrescu (Dojo Casa Panciu)

Junioare: 1. Diana Iliescu (Saishin Karate Do Ramnicu Valcea); 2. Mălina Miliu (Karate Dinamic Constanţa); 3. Anisia Iova (CSU Craiova); 3. Alexandra Drăgan (Zen Sho Timişoara).

Juniori, echipe: 1. CS Dojo Casa Panciu; 2. LPS Petrache Trişcu; 3. CSU Braşov - CS Kidava.


tineret masculin juniori
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.0954 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017095 (s)