In sfarsit! Simona Halep a invins-o pe Maria Sarapova in optimi la Beijing, dupa sapte esecuri consecutife suferite in fata rusoaicei

4 Octombrie 2017
903 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep cincinnati
Simona Halep, cap de serie numarul 2 si locul 2 mondial, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA Premier Mandatory de la Beijing (China), dupa ce a invins-o pe Maria Sarapova, numarul 104 mondial, scor 6-2, 6-2.
A fost prima victorie a Simonei Halep (26 de ani) in fata rusoaicei. Maria Sarapova (30 de ani) castigase primele sapte meciuri directe.
Partida a durat o ora si 14 minute. De-a lungul intalnirii, Halep a servit doi asi, nu a comis duble greseli si a avut procentaje de reusita la serviciu de 77 la suta cu prima minge si 64 la suta cu cea de-a doua. Romanca a avut noua posibilitati de break, dintre care a concretizat cinci si si-a cedat serviciul o singura data.