FCSB se califica in play-off-ul Europa League dupa un gol marcat in prelungiri

17 August 2018
808 Vizualizari | 0 Comentarii
steaua

Formatia FCSB s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce a invins, joi seara, pe Arena Nationala, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Hajduk Split, in mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Europa, partida la care Harlem Gnohere a marcat ultimul gol in minutul 90+3. In tur, scorul a fost 0-0.
Joi seara, au marcat Gnohere ’55 (penalti), ‘90+3 pentru FCSB si Said ’81 pentru Hajduk.

In minutul 53, Nedelcu a fost ranit la nas de un obiect aruncat din tribuna. El a avut nevoie de ingrijiri timp de cateva minute, deoarece ii sangera nasul.

1-0: Gnohere a transformat un penalti acordat pentru un hent in careu.

1-1: Said a inscris cu capul din sase metri, dupa o pasa de la Jairo.

2-1: Scorul final a fost stabilit de Gnohere, cu capul, din trei metri, dupa o centrare a lui Benzar.

FCSB: Balgradean – R. Benzar, Planic, Balasa, Morais – Pintilii (Rusescu ’83), L. Filip (Nedelcu ’15) – Man, Fl. Tanase (Morutan ’46), Teixeira – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dica

Hajduk Split: Posavec - Juranovic, Vucur, Mikulic, Lopez (Gyurcso ’65) – Juric (Jairo ’56), Caktas, Barry - Said, Ivanovski (Sego ‘73), Fomitschow. Antrenor: Zeljko Kopic

Meciul a fost arbitrat de spaniolul Juan Martinez Munuera.

In play-off, FCSB va intalni Slovan Bratislava sau Rapid Viena.