FCSB elimina Timisoara din Cupa Romaniei

1 Decembrie 2017
903 Vizualizari | 0 Comentarii
steaua

Victorie facila pentru FCSB in deplasare cu ACS Poli Timisoara, joi seara, in ultima partida a optimilor Cupei Romaniei. O victorie cu 3-0 fara nicio emotie pentru echipa lui Nicolae Dica.

Gnohere a deschis scorul cu zece minute inaintea pauzei dintr-o lovitura de la 11 metri pe care tot el o obtinuse la o intrare imprudenta din partea lui Bocsan.

Poli a ratat egalarea imediat dupa pauza, in minutul 49, la patrunderea lui Munteanu singur cu portarul Vlad.

FCSB si-a majorat avantajul in minutul 57 prin Golofca, jucator care a finalizat cu un lob peste Straton la o minge trimisa neglijent spre propria poarta de Bocsan.

Echilibrul numeric s-a rupt in minutul 81 cand Artean a primit al doilea galben pentru injurii adresate centralului Hategan.

FCSB a inchis tabela in prelungiri prin Daniel Benzar, jucator lasat cu poarta goala de Man.

De retinut ca Poli a pierdut doi fundasi in prima repriza, pe Canu si Melinte, ambii accidentati.

Page time :0.1324 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006383 (s)