News Flash:

Europa League: Rezultatele etapei a 5-a a grupelor si echipele calificate pana acum in 16-imi

27 Noiembrie 2015
542 Vizualizari | 0 Comentarii
europa league
Rezultate inregistrate in partidele disputate, joi, in etapa a cincea, penultima a grupelor Ligii Europa
Grupa A
Molde (Norvegia) - Fenerbahçe (Turcia) 0-2
Au marcat: Fernandão '68, Ozan Tufan '84
Celtic Glasgow (Scotia) - Ajax (Olanda) 1-2
Au marcat: McGregor '4 / Milik '22, Černý '88
Grupa B
FC Rubin Kazan (Rusia) - FC Sion (Elvetia) 2-0
Au marcat: Georgiev 72, Devici '90
FC Liverpool (Anglia) - Girondins Bordeaux (Franta) 2-1
Au marcat: Milner '38 (penalti), Benteke '45+1 / Saivet '33
Grupa C
FC Krasnodar (Rusia) - Borussia Dortmund (Germania) 1-0
A marcat: Mamaev '2 (penalti)
PAOK Salonic (Grecia) - Qäbälä FK (Azerbaidjan) 0-0
Grupa D
Legia Varsovia (Polonia) - Midtjylland (Danemarca) 1-0
A marcat: Prijovic '35
FC Bruges (Belgia) - Napoli (Italia) 0-1
A marcat: Chiriches '41
Grupa E
FC Dinamo Minsk (Belarus) - FC Viktoria Plzen (Cehia) 1-0
A marcat: Adamovici '90+3
Villarreal (Spania) - Rapid Viena (Austria) 1-0
A marcat: Bruno Soriano '78
Grupa F
Sporting Braga (Portugalia) - Slovan Liberec (Cehia) 2-1
Au marcat: Ricardo Ferreira '42, Crislan '90+2 / Efremov '35
Olympique Marseille (Franta ) - FC Groningen (Olanda) 2-1
Au marcat: N'Koudou '28, Batshuayi '88 / Maduro '50
Grupa G
SS Lazio (Italia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 3-1
Au marcat: Candreva '4, Parolo '68, Djordjevici '90+3 / Bruno Gama '65
Rosenborg BK (Norvegia) - AS Saint-Etienne (Franta) 1-1
Au marcat: Søderlund '40 / Roux '80 (penalti)
Grupa H
Lokomotiv Moscova (Rusia) - Sporting Lisabona (Portugalia) 2-4
Au marcat: Maicon '5, Al. Miranchuk '86 / Montero '20, Ruiz '38, Gelson Martins '43, Matheus Pereira '60
Besiktas Istanbul (Turcia) - KF Skënderbeu (Albania) 2-0
A marcat: Cenk Tosun '35, '78
Grupa I
FC Basel (Elvetia) - ACF Fiorentina (Italia) 2-2
Au marcat: Suchý '40, Elneny '74 / Bernardeschi '23, '36
Belenenses (Portugalia) - KKS Lech Poznań (Polonia) 0-0
Grupa J
AS Monaco (Franta) - Anderlecht (Belgia) 0-2
Au marcat: Gillet '45+1, Acheampong '78
Qarabağ (Azerbaidjan) - Tottenham Hotspur (Anglia) 0-1
A marcat: Kane '78
Grupa K
Schalke FC (Germania) - APOEL FC (Cipru) 1-0
A marcat: Choupo-Moting '86
Sparta Praga (Cehia) - Asteras Tripolis (Grecia) 1-0
A marcat: Brabec '33
Grupa L
AZ Alkmaar (Olanda) - Partizan Belgrad (Serbia) 1-2
Au marcat: Dabney Souza '48 / Oumaru '65, A. Zivkovici '89
FC Augsburg (Germania) - Athletic Bilbao (Spania) 2-3
Au marcat: Trochowski '41, Bobadilla '59 / Susaeta '10, Aritz Aduriz '83, '86
Cincisprezece echipe au obtinut calificarea in 16-imile de finala ale Ligii Europa in urma meciurilor disputate in primele cinci etape ale grupelor competitiei, inaintea ultimei runde a acestei faze, programata la 10 decembrie.
Formatiile calificate, pe grupe, sunt urmatoarele:
Grupa A - Molde (Norvegia)
Grupa B - FC Liverpool (Anglia)
Grupa C - Borussia Dortmund (Germania), FC Krasnodar (Rusia)
Grupa D - Napoli (Italia)
Grupa E - Rapid Viena (Austria), Villarreal (Spania)
Grupa F - Sporting Braga (Portugalia)
Grupa G - Lazio Roma (Italia), AS Saint-Etienne (Franta)
Grupa H -
Grupa I - FC Basel (Elvetia)
Grupa J - Tottenham Hotspur (Anglia)
Grupa K - Schalke FC (Germania), Sparta Praga (Cehia)
Grupa L - Athletic Bilbao (Spania).
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.0780 (s) | 23 queries | Mysql time :0.013100 (s)