News Flash:

Europa League: Rezultatele complete ale etapei a 4-a a grupelor si primele echipe calificate in 16-imi

7 Noiembrie 2014
510 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Red Bull Salzburg, Dinamo Moscova, Fiorentina si Legia Varsovia sunt primele echipe calificate in saisprezecimile de finala ale Europa League la fotbal, in urma meciurilor de joi seara. 



Red Bull Salzburg a surclasat pe Dinamo Zagreb cu 5-1, in deplasare, Dinamo Moscova a invins pe Estoril cu 1-0 in Rusia, Fiorentina a remizat acasa cu PAOK, 1-1, iar Legia a dispus cu 2-1 la Varsovia de Metalist Harkov. 


Portarul Ciprian Tatarusanu a aparat tot meciul poarta echipei din Florenta, iar la PAOK nu a jucat deloc fundasul roman Razvan Rat, accidentat. 


Vlad Chiriches a fost doar rezerva la Tottenham, care a dispus cu 2-1 in deplasare de Asteras Tripolis, la greci lipsind Dorin Goian, accidentat. 


Apollon Limassol, echipa antrenata de Ioan Andone, a fost invinsa cu 2-0 in Insula Afroditei de Borussia Moenchengladbach. 


Arbitrul Alexandru Tudor a condus meciul dintre Besiktas si Partizan Belgrad, castigat de turci cu scorul de 2-1. 


Rezultate: 

Grupa A 

Apollon Limassol - Borussia Monchengladbach 0-2 

Au marcat: Raffael 55, Patrick Herrmann 90. 


FC Zurich - Villarreal 3-2 

Au marcat: Franck Etoundi 21, Oliver Buff 25, Yassine Chikhaoui 29, respectiv Tomas Pina 19, Gerard Moreno 24. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Borussia Mönchengladbach 4 2 2 0 9-2

2 Villarreal CF 4 2 1 1 10-5

3 FC Zürich 4 1 1 2 7-10

4 Apollon Limassol 4 1 0 3 3-13


Grupa B 

FC Copenhaga - FC Bruges 0-4 

Au marcat: Lior Rafaelov 7, 30, 36, Ruud Vormer 60. 


HJK Helsinki - Torino 2-1 

A marcat: Gideon Baah 60, Valtteri Moren 81, respectiv Fabio Quagliarella 90. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 FC Bruges 4 2 2 0 8-1

2 Torino FC 4 2 1 1 4-2

3 FC Copenhaga 4 1 1 2 3-6

4 HJK Helsinki 4 1 0 3 2-8


Grupa C 

Asteras Tripolis - Tottenham Hotspur 1-2 

Au marcat: Jeronimo Barrales 90 - penalty, respectiv Andros Townsend 36 - penalty, Harry Kane 42. 

Cartonas rosu: Federico Fazio (Tottenham) 89. 


Besiktas Istanbul - Partizan Belgrad 2-1 

Au marcat: Demba Ba 57 - penalty, 62, respectiv Sasa Markovic 78. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Besiktas 4 2 2 0 8-3

1 Tottenham Hotspur 4 2 2 0 8-3

3 Asteras Tripolis 4 1 1 2 5-8

4 Partizan Belgrad 4 0 1 3 1-8


Grupa D 

Astra Giurgiu - Celtic Glasgow 1-1 

Au marcat: William De Amorim 79, respectiv Stefan Johansen 32. 

Cartonas rosu: Vincent Laban (Astra, 90+2). 


Dinamo Zagreb - FC Red Bull Salzburg 1-5 

Au marcat: Angelo Henriquez 60, respectiv Jonathan Soriano 40, 64, 85, Kevin Kampl 59, 64, Massimo Bruno 72, 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 FC Salzburg 4 3 1 0 13-6 10 

2 Celtic 4 2 2 0 6-4

3 Dinamo Zagreb 4 1 0 3 8-11

4 Astra Giurgiu 4 0 1 2 3-10


Grupa E 

Dinamo Moscova - Estoril 1-0 

A marcat: Kevin Kuranyi 77. 


Panathinaikos Atena - PSV Eindhoven 2-3 

Au marcat: Abdul Ajagun 11, Mladen Petric 43, respectiv Memphis Depay 27, Luuk de Jong 65, Georginio Wijnaldum 78. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Dinamo Moscova 4 4 0 0 6-2 12 

2 PSV Eindhoven 4 2 1 1 5-4

3 Estoril Praia 4 1 0 3 3-4

4 Panathinaikos 4 0 1 3 4-8


Grupa F 

Qarabag Agdam - Dnepr Dnepropetrovsk 1-2 

Au marcat: Leroy George 36, respectiv Nikola Kalinic 15, 73. 


AS Saint-Etienne - Inter Milano 1-1 

Au marcat: Mustapha Bayal Sall 50, respectiv Dodo 33. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Internazionale Milano 4 2 2 0 4-1

2 AS Saint-Étienne 4 0 4 0 1-1

3 Dnepr Dnepropetrovsk 4 1 1 2 2-3

4 Qarabag FK 4 1 1 2 2-4


Grupa G 

Feyenoord Rotterdam - Rijeka 2-0 

Au marcat: Karim El Ahmadi 9, Lex Immers 20. 


Sevilla - Standard Liege 3-1 

Au marcat: Kevin Gameiro 19, Jose Antonio Reyes 42, Carlos Bacca 90, respectiv Paul-Jose M'Poku 32. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Sevilla FC 4 2 2 0 7-3

2 Feyenoord 4 2 0 2 5-6

3 Standard Liege 4 1 1 2 4-5

4 HNK Rijeka 4 1 1 2 5-7


Grupa H 

Everton - Lille 3-0 

Au marcat: Leon Osman 27, Phil Jagielka 42, Steven Naismith 61. 


VfL Wolfsburg - FC Krasnodar 5-1 

Au marcat: Aaron Hunt 47, 57, Joshua Guilavogui 73, Nicklas Bendtner 89 - penalty, 90+1, respectiv Wanderson 72. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Everton 4 2 2 0 8-2

2 VfL Wolfsburg 4 2 1 1 11-8

3 LOSC Lille 4 0 3 1 2-5

4 FC Krasnodar 4 0 2 2 5-11


Grupa I 

SSC Napoli - Young Boys Berna 3-0 

Au marcat: Jonathan De Guzman 45+2, 65, 83 


Sparta Praga - Slovan Bratislava 4-0 

Au marcat: David Lafata 29, 84, Ladislav Krejci 32, Costa Nhamoinesu 75. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 AC Sparta Praga 4 3 0 1 11-4

2 SSC Napoli 4 3 0 1 8-3

3 Young Boys 4 2 0 2 8-6

4 Slovan Bratislava 4 0 0 4 0-14


Grupa J 

Dinamo Kiev - Aalborg BK 2-0 

Au marcat: Domagoj Vida 70, Oleg Gusev 90. 

Cartonas rosu: Aleksandr Dragovic 68. 


Rio Ave - Steaua Bucuresti 2-2 

Au marcat: Diego Lopes 35, 77 - penalty, respectiv Claudiu Keseru 60, Lucian Filip 90+4. 

Cartonas rosu: Prince (Rio Ave, 90+2). 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Dinamo Kiev 4 3 0 1 8-4

2 Steaua Bucuresti 4 2 1 1 11-6

3 Aalborg BK 4 2 0 2 4-8

4 Rio Ave 4 0 1 3 3-8


Grupa K 

Fiorentina - PAOK Salonic 1-1 

Au marcat: Manuel Pasqual 88, respectiv Maarten Martens 81. 


Guingamp - Dinamo Minsk 2-0 

Au marcat: Claudio Beauvue 44, Christophe Mandanne 86. 

Igor Stasevici (Dinamo) a ratat un penalty in min. 55. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Fiorentina 4 3 1 0 8-1 10 

2 Guingamp 4 2 1 1 4-3

3 PAOK Salonic 4 1 1 2 7-5

4 Dinamo Minsk 4 0 1 3 1-11


Grupa L 

Legia Varsovia - Metalist Harkov 2-1 

Au marcat: Marek Saganowski 29, Ondrej Duda 84, respectiv Vasil Kobin 22. 


Lokeren - Trabzonspor 1-1 

Au marcat: Ayanda Patosi 5, respectiv Abdul Majeed Waris 45+2. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Legia Varsovia 4 4 0 0 5-1 12 

2 Trabzonspor 4 2 1 1 5-3

3 KSC Lokeren 4 1 1 2 2-4

4 Metalist Harkov 4 0 0 4 2-6
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1168 (s) | 35 queries | Mysql time :0.018674 (s)