Dinamo castiga derby-ul cu Steaua la ultima faza si relanseaza titlul

2 Mai 2017
1014 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo FCSB
Dinamo a castigat meciul de pe teren propriu cu FCSB, scor 2-1, din etapa a 8-a din play-off si continua sa spere la titlu.

"Cainii" au deschis scorul in minutul 34, cand Hanca a executat lovitura libera obtinuta de Nemec intr-un duel cu Balasa.

Ros-albastrii au egalat in minutul 54, dupa ce Pleasca a incercat sa trimita cu capul in careu, Dielna a lasat mingea sa treaca pe langa el si balonul a intrat in poarta.

Hanca a stabilit scorul final in minutul 6 de prelungiri, cand a obtinut o lovitura de pedeapsa si tot el a executat-o.

FCSB ramane lider cu 38 de puncte la fel ca si FC Viitorul, in timp ce Dinamo ocupa pozitia a 3-a, la doua lungimi in spate.

DINAMO - FCSB 2-1

Au marcat: Hanca 34 pen., 90+6 pen. / Pleasca 53

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip - Mahlangu, Palici (cpt) - Hanca, Rivaldinho, Nistor - Nemec

Rezerve: I. Popescu, Busuladzici, Bawab, Oliva, P. Petre, Serban, Marici

Antrenor: Cosmin Contra

FCSB: Fl. Nita - Pleasca, Balasa, Moke, Momcilovici - Pintilii, Ov. Popescu - Enache, Boldrin, Fl. Tanase - Alibec (cpt)

Rezerve: Stancioiu, Tamas, Tudorie, Jakolis, Achim, De Amorim, Gnohere

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad) / Asistent 1: Octavian Sovre (Oradea) / Asistent 2: Vasile Marinescu (Bucuresti) / Rezerva: Catalin Popa (Pitesti) / Observator LPF: Mircea Calin (Bucuresti) / Observator CCA: Patritiu Abrudan (Cluj-Napoca)