Din nou in hora retrogradarii! ACS Poli Timisoara a pierdut pe teren propriu cu U Cluj

22 Aprilie 2014
1164 Vizualizari | 0 Comentarii
Universitatea Cluj a învins pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 2-1 (0-1), luni seara, pe stadionul ''Dan Păltinişanu'', într-un meci din etapa a 28-a a Ligii I de fotbal.

Poli a deschis scorul rapid după doar două minute de joc, prin Alexandru Popovici, şi a controlat jocul în prima repriză. ''U'' a jucat mult mai bine după pauză, Andrei Lungu (52) a restabilit egalitatea cu un şut la colţul scurt, iar Max Nicu (83) reuşit golul victoriei cu un şut din voleu. Pentru Nicu a fost primul său gol marcat în Liga I.

Valentin Lemnaru (U), golgheterul la zi al campionatului, a trimit mingea în bară, cu capul, în min. 14.

Poli a acuzat neacordarea unui penalty în min. 15, când Szabolcs Szekely a căzut în careu în urma unui duel cu Ionuţ Târnăcop.