Cupa Romaniei: Rezultatele complete din optimile de finala si tabloul echipelor calificate in sferturi

1 Decembrie 2017
882 Vizualizari | 0 Comentarii
cupa romaniei la fotbal

CSM Poli Iaşi, CS Universitatea Craiova, FC Botoşani, Gaz Metan Mediaş, Dinamo Bucureşti, FC Hermannstadt, Astra Giurgiu şi FCSB s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după meciurile disputate marţi şi miercuri în optimile de finală.

Meciurile din sferturile de finală sunt programate în prima parte a anului viitor, pe 27-28 februarie sau 1 martie.

Rezultate:
Marţi 28 noiembrie
Unirea Slobozia (III) - (+) CSM Politehnica Iaşi 0-2 (0-1), Stadion 1 Mai - Slobozia
Au marcat: Pedro Mendes (11 - penalty), Cătălin Ştefănescu (66).
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Stoianov (Constanţa), Andrei Constantinescu (Bucureşti)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Stere Guteanu (Techirghiol) - FRF

CS Afumaţi (II) - (+) CS Universitatea Craiova 2-3 (1-0, 1-1), după prelungiri, Stadion Ilie Oană - Ploieşti
Au marcat: Dorin Burlacu (10), Marian Vlada (92), respectiv Gustavo Di Mauro Vagenin (66), Alexandru Băluţă (101, 105).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Bogdan Velicu (Bucureşti), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Dorinel Dincă (Călăraşi) - FRF

(+) FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 3-2 (0-0), Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Sebastian Chitoşcă (50), Mihai Roman I (74), Florin Plămadă (81), respectiv Cristian Gavra (64), Denis Drăguş (78).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri: Daniel Mitruţi (Craiova), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) - CCA, Adrian Petre (Buzău) - FRF

Miercuri 29 noiembrie
CS Mioveni (II) - (+) Gaz Metan Mediaş 0-1 (0-1), Stadion Orăşenesc - Mioveni
A marcat: Roberto Romeo (11).
Arbitru: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Cristian Petropulos (Alba Iulia) - FRF
Cartonaş roşu: Emmerik De Vriese (Gaz Metan, 62)

Universitatea Cluj (III) - (+) FC Dinamo Bucureşti 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri; 1-3, la loviturile de departajare, Cluj Arena - Cluj-Napoca
Au marcat: Dorin Goga (34), respectiv Laurenţiu Corbu (14).
Au executat în ordine loviturile de departajare: Paul Anton 0-0 (ratare - a apărat Călin Albuţ), Dorin Goga 0-0 (ratare - peste poartă), Steliano Filip 0-1 (gol), George Florescu 0-1 (ratare - bară), Rivaldinho 0-2 (gol), Octavian Ursu 1-2 (gol), Diogo Salomao 1-3 (gol), Paul Chiş 1-3 (ratare - peste poartă).
Gabriel Giurgiu (U) a ratat un penalty în min. 5 (a apărat Laurenţiu Brănescu).
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Iulian Radu (Bucureşti)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Ioan Zare (Oradea) - FRF

Joi 30 noiembrie
(+) FC Hermannstadt (II) - Juventus Bucureşti 2-0 (0-0), Stadion Municipal - Sibiu
Au marcat: Ovidiu Morariu (59, autogol), Dragoş Tătar (69).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Romeo Malac (Timişoara) - FRF

Chindia Târgovişte (II) - (+) Astra Giurgiu 0-2 (0-0, 0-0), după prelungiri, Stadion Marin Anastasovici - Giurgiu
Au marcat: Silviu Balaure (111), Bogdan Chipirliu (115).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Felix Grigore (Bucureşti) - FRF

ACS Poli Timişoara - (+) FCSB 0-3 (0-1), Stadion Dan Păltinişanu - Timişoara
Au marcat: Harlem Gnohere (34 - penalty), Cătălin Golofca (56), Daniel Benzar (90+2).
Cartonaş roşu: Andrei Artean (ACS Poli, 81).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturi.