Cupa Ligii: Rezultatele complete din optimi, tabloul echipelor calificate in sferturi

22 Iulie 2014
1263 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Viitorul Constanta, Astra Giurgiu, Otelul Galati, Steaua Bucuresti, CSMS Iasi, Universitatea Cluj, Pandurii Tg. Jiu si Dinamo Bucuresti s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii-Adeplast la fotbal.
Invingatoarele si-au asigurat cate 25.000 de euro, iar invinsele vor primi 20.000 de euro fiecare.
Sferturile de finala ale competitiei sunt programate pe 13 decembrie.
Finala va avea loc pe 20 mai 2015, pe Arena Nationala.
Rezultate:
Vineri 18 iulie
FC Viitorul Constanta - AFC Botosani 3-3 (1-1, 2-2), dupa prelungiri; 5-3 la loviturile de departajare, stadion ''Giulesti-Valentin Stanescu'' - Bucuresti
Au marcat: Ionut Mitrita (38), Cristian Daminuta (68 - penalty), Andrei Patache (94, autogol), respectiv Attila Hadnagy (22), Istvan Fulop (72), Florin Acsinte (120+1).
Au executat in ordine loviturile de departajare: Bogdan Mitrea 1-0 (gol), Sebastian Ianc 1-1 (gol), Florin Tanase 2-1 (gol), Gabriel Vasvari 2-2 (gol), Ionut Putanu 3-2 (gol), Istvan Fulop 3-2 (ratare), Alin Cirstocea 4-2 (gol), Petre Ivanovici 4-3 (gol), Cristian Daminuta 5-3 (gol).
Arbitru: Adrian Illyes (Ploiesti); arbitri asistenti: Mihai Marius Marica (Bistrita), Marius Florin Badea (Ramnicu Valcea); arbitru de rezerva: Florin Andrei (Targu Mures)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucuresti) - CCA, Mihai Stancu (Bucuresti) - LPF
FC Brasov - Astra Giurgiu 1-4 (0-2), stadion ''Tineretului'' - Brasov
Au marcat: Mugurel Buga (48 - penalty), respectiv Kehinde Fatai (12, 28), Takayuki Seto (63), Constantin Budescu (67).
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (Bucuresti); arbitru de rezerva: Paul Unimatan (Zalau)
Observatori: Adrian Vidan (Bucuresti) - CCA, Eduard Alexandru (Ploiesti) - LPF
Sambata 19 iulie
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt 0-0, dupa prelungiri, 3-2 la loviturile de departajare; stadion 'Otelul' - Galati
Au executat in ordine loviturile de departajare: Andrei Tepes 1-0 (gol), Constantin Miselaricu 1-1 (gol), Vlad Achim 1-1 (ratare), Alexandru Zaharia 2-1 (gol), Sebastian Chitosca 2-1 (ratare), Bojan Jovic 2-1 (ratare), Catalin Stefanescu 2-2 (gol), Cosmin Stoian 3-2 (gol), Andrei Marc 3-2 (ratare).
Arbitru: Dragos Istrate (Bucuresti); arbitri asistenti: Daniel Mitruti (Craiova), Gabriel Stroe (Pitesti); arbitru de rezerva: Marian Barbu (Fagaras)
Observatori: Constantin Stefan (Bucuresti) - CCA, Marian Bucurescu (Bucuresti) - LPF
Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti 1-2 (1-1), stadion ''Giulesti-Valentin Stanescu'' - Bucuresti
Au marcat: Ciprian Selagea (24), respectiv Claudiu Keseru (8, 49 - penalty).
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galati); arbitri asistenti: Marius Marchidanu (Braila), Florin Neacsu (Campulung Muscel); arbitru de rezerva: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) - CCA, Marcel Vasile (Bucuresti) - LPF
Duminica 20 iulie
CSMS Iasi - CFR 1907 Cluj 4-2 (2-2), stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iasi
Au marcat Liviu Mihai (5), Marius Mihalache (13), Clement Palimaru (58), Adrian Olah (80 - penalty), respectiv Christian (37 - penalty), Alexandru Paun (44).
Arbitru: Catalin Popa (Pitesti); arbitri asistenti: Florin Paunescu (Ramnicu Valcea), Laszlo Bucsi (Sfantu Gheorghe); arbitru de rezerva: Iulian Catalin (Stefanesti).
Observatori: Cristian Nica (Ploiesti) - CCA, Cristi Vasc (Targu Lapus) - LPF
FC Universitatea Cluj - FC Petrolul Ploiesti 1-0 (1-0), ''Cluj Arena'' - Cluj-Napoca
A marcat: Lorant Kovacs (31).
Cartonas rosu: Patrick Nkoyi (Petrolul, 52).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe); arbitri asistenti: Ciprian Dansa (Oradea), Stelian Slabu (Brasov); arbitru de rezerva: Florin Marcu (Oradea)
Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti) - CCA, Valer Ioan Sulea (Brasov) - LPF
Luni 21 iulie
CS Gaz Metan Medias - CS Pandurii Tg. Jiu 0-1 (0-0, 0-0), dupa prelungiri; stadion ''Gaz Metan'' - Medias
A marcat: Paraskevas Christou (94).
Azdren Llullaku (Gaz Metan) a ratat un penalty in min. 26 (a aparat portarul Razvan Stanca).
Cartonas rosu: Andrei Enescu (Gaz Metan, 97).
Arbitru: Florin Miron (Bucuresti); arbitri asistenti: Dragos Iliescu (Craiova), Daniel Ciocanea (Sibiu); arbitru de rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Dan Potocianu (Bucuresti) - LPF
CS Concordia Chiajna - Dinamo Bucuresti 1-3 (1-1), stadion ''Concordia'' - Chiajna
Au marcat: De Oliveira Olberdam (19), respectiv Kamil Bilinski (28), Valentin Lazar (51), Mansaly Boubacar (78 - penalty).
Arbitru: Marcel Birsan; arbitri asistenti: Bogdan Gheorghe, Iulian Radu; arbitru de rezerva: Gabriel Mladinovici (toti din Bucuresti)
Observatori: Irina Mirt (Bucuresti) - CCA, Paul Cazan (Bucuresti) - LPF