CSM Bucuresti a zdrobit-o pe Gyor in Liga Campionilor!

27 Ianuarie 2018
973 Vizualizari | 0 Comentarii
CSM Bucuresti Gyor

CSM Bucuresti a invins Gyor, scor 28-22, in primul meci din faza grupelor principale ale Ligii Campionilor.

Gyor a inceput ca din tun partida si conducea cu 2-0 dupa primele 4 minute. Cu o Cristina Neagu in zi de gratie, o "poarta" cu interventii excelente, atat din partea lui Grubisic, cat si a Paulei Ungureanu, si cu zvacnirile Amandei Kurtovic, CSM a revenit spectaculos si a incheiat in avantaj prima repriza, scor 13-11.

Partea secunda i-a apartinut Amandei Kurtovic. Interul drept al CSM-ului a marcat din toate pozitiile, Kiss si Grismbo negasind raspuns la aruncarile campioanei europene. Faza meciului a venit cu 4 minute inaintea finalului, cand Mehmedovic a marcat dintr-o aeriana din extrema stanga.