News Flash:

Componenta grupelor Europa League

28 August 2015
290 Vizualizari | 0 Comentarii
europa league1
Napoli, echipa la care joaca fundasul roman Vlad Chiriches, a fost repartizata in Grupa D a Europa League la fotbal, alaturi de FC Bruges, Legia Varsovia si Midtjylland, potrivit tragerii la sorti efectuate vineri la Monte Carlo.


Azerii de la FK Qabala, la care evolueaza George Florescu, fac parte din Grupa C, alaturi de Borussia Dortmund, PAOK Salonic si FK Krasnodar.


Din Grupa G fac parte Dnepr Dnepropetrovsk (la care este legitimat Alexandru Vlad), Lazio Roma (echipa lui Stefan Radu), AS Saint-Etienne si Rosenborg Trondheim, fosta adversara a Stelei.


Fiorentina, echipa portarului roman Ciprian Tatarusanu, face parte din Grupa I, in care se mai gasesc FC Basel, Lech Poznan si Belenenses Lisabona.


Asteras Tripolis, grecii la care joaca Dorin Goian, fac parte din Grupa K, alaturi de Schalke 04, APOEL Nicosia si Sparta Praga.


Finala competitiei va avea loc pe 18 mai 2016, la Basel, pe stadionul St. Jakob-Park.



Componenta grupelor: 

Grupa A: Ajax Amsterdam (Olanda), Celtic Glasgow (Scotia), Fenerbahce Istanbul (Turcia), Molde (Norvegia); 

Grupa B: Rubin Kazan (Rusia), Liverpool (Anglia), Bordeaux (Franta), FC Sion (Elvetia); 

Grupa C: Borussia Dortmund (Germania), PAOK Salonic (Grecia), FK Krasnodar (Rusia), FK Qabala (Azerbaidjan); 

Grupa D: SSC Napoli (Italia), FC Bruges (Belgia), Legia Varsovia (Polonia), Midtjylland (Danemarca); 

Grupa E: Villarreal (Spania), Viktoria Plzen (Cehia), Rapid Viena (Austria), Dinamo Minsk (Belarus); 

Grupa F: Olympique Marseille (Franta), Sporting Braga (Portugalia), Slovan Liberec (Cehia), Groningen (Olanda); 

Grupa G: Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina), Lazio Roma (Italia), AS Saint-Etienne (Franta), Rosenborg Trondheim (Norvegia); 

Grupa H: Sporting Lisabona (Portugalia), Besiktas Istanbul (Turcia), Lokomotiv Moscova (Rusia), Skenderbeu (Albania); 

Grupa I: FC Basel (Elvetia), Fiorentina (Italia), Lech Poznan (Polonia), Belenenses Lisabona (Portugalia); 

Grupa J: Tottenham Hotspur (Anglia), Anderlecht Bruxelles (Belgia), AS Monaco (Franta), Qarabag Agdam (Azerbaidjan); 

Grupa K: Schalke 04 Gelsenkirchen (Germania), APOEL Nicosia (Cipru), Sparta Praga (Cehia), Asteras Tripolis (Grecia); 

Grupa L: Athletic Bilbao (Spania), AZ Alkmaar (Olanda), FC Augsburg (Germania), Partizan Belgrad (Serbia).


AGERPRES
Distribuie:  
Incarc...

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1126 (s) | 35 queries | Mysql time :0.015020 (s)

loading...