Steaua evita in ultima secunda infrangerea la Ploiesti, in semifinalele Cupei Romaniei

6 Martie 2015
1467 Vizualizari | 1 Comentarii
Echipa Steaua Bucuresti a terminat la egaliate, joi, in deplasare, scor 1-1 (0-1), cu formatia Petrolul Ploiesti, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei - Timisoreana, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Gazdele au deschis scorul prin Tchite, in minutul 22, oaspetii reusind egalarea prin Chipciu, in minutul 90+4.
1-0: Vasilache a executat o lovitura libera de la 30 de metri lateral dreapta si Tchite a inscris din cadere, de la 6 metri.
1-1: Tanase a centrat din partea dreapta, Prepelita i-a asezat mingea lu Chipciu si acesta a egalat cu latul din 6 metri.
Petrolul Ploiesti: Pechana - Alcenat, Geraldo, Ipsa, Fanchone - Marinescu - Astafei, Vasilache (Al. Coman '70), Satli, Teixeira (Mares '90+1) - Tchite (Peteleu '69). Antrenor: Mircea Rednic.
Steaua Bucuresti: Arlauskis - Rapa, Papp (Tamas '58), Varela, Tosca - Prepelita, Bourceanu (Neagu '74) - Ad. Popa, Chipciu, Tanase - Tucudean (Rusescu '46). Antrenor: Constantin Galca.

Page time :0.1197 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006485 (s)