Vesti bune pentru Simona Halep. Mai multi capi de serie de pe partea ei de tablou, eliminati in primul tur

2 Septembrie 2015
1058 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep paris
Jucatoarea franceza de tenis Alize Cornet, favorita 27 si locul 27 WTA, a fost eliminata, marti, in primul tur la US Open, fiind invinsa de japoneza Kurumi Nara, locul 82 mondial, scor 2-6, 6-4, 6-4.
Alize Cornet ar fi putut juca in turul trei impotriva favoritei numarul 2 a turneului, Simona Halep.
Si jucatoarea elvetiana Timea Bacsinszky, locul 14 WTA si cap de serie numarul 14, a fost invinsa, cu scorul de 7-5, 6-0, de sportiva ceha Barbora Strycova, locul 42 WTA. Bacsinszky ar fi putut juca impotriva Simonei Halep in optimile de finala.
Tot marti, Lucie Safarova, locul 6 WTA si cap de serie numarul 6, a fost invinsa, cu scorul de 6-4, 6-1, de Lesia Turenko din Ucraina, locul 37 WTA, in primul tur al US Open.
Safarova a fost prima favorita de pe partea de tablou a Simonei Halep, cap de serie numarul 2, care paraseste turneul. Cele doua jucatoare s-ar fi putut intalni in sferturile de finala.