Valencia, DEMOLATA de Barcelona in Cupa Spaniei. Suarez a marcat 4 goluri, iar Messi - 3

4 Februarie 2016
1008 Vizualizari | 0 Comentarii
fc barcelona
FC Barcelona a invins cu un scor categoric, 7-0 (3-0), in mansa tur a semifinalei de Cupa Spaniei disputata, miercuri, pe Camp Nou, contra echipei Valencia.
Golurile au fost marcate de Luis Suarez (7, 12, 83, 88) si Messi (29, 58, 74). Valencia a jucat in 10 oameni din minutul 45+2, dupa eliminarea lui Mustafi. Neymar a ratat imediat un penalty, in minutul 45+3.
Autor a 35 de goluri in 33 de partide disputate in acest sezon, atacantul uruguayan Luis Suarez a declarat: "Este un rezultat excelent si doar o catastrofa ne mai impiedica sa mergem in finala".
Venit luni de la Real Madrid, rusul Denis Cherishev a fost aclamat ironic de cei 60.000 de spectatori prezenti pe stadionul Camp Nou, in momentul in care a fost introdus pe teren, in minutul 59. Fanii i-au cantat "Cherishev, Cherishev, te quiero (n.red. - te iubim)", dupa ce rusul a contribuit involuntar la eliminarea rivalei Real Madrid din actuala editie a Cupei Spaniei. Cherishev a fost introdus pe teren, la Cadiz, de Rafael Benitez, fostul antrenor al Realului, desi era suspendat. Federatia a hotarat excluderea clubului Real din competitie.
Returul Valencia - Barcelona se va disputa pe 10 februarie.