Universitatea Cluj este prima finalista in Cupa Romaniei

2 Aprilie 2015
1198 Vizualizari | 0 Comentarii
Formatia Universitatea Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe Cluj Arena, cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare, echipa CFR Cluj, in mansa secunda a semifinalelor competitiei.
Meciul s-a decis la loviturile de departajare, dupa ce la finalul celor 90 de minute de joc si a celor doua reprize de prelungiri scorul a fost egal, 0-0. In tur, scorul a fost tot 0-0.
La loviturile de departajare, pentru Universitatea Cluj au marcat Ciupe, Lungu, Castillion si Cristocea, in timp ce pentru CFR Cluj au inscris Dore si Chanturia si au ratat Larie si Petrucci.
In cealalta semifinala se vor intalni, joi, de la ora 21.30, Steaua si Petrolul Ploiesti. In tur, scorul a fost egal, 1-1.