UEFA Champions League: Rezultatele inregistrate miercuri, in etapa a 2-a. Mircea Lucescu a ratat victoria in ultimele secunde

1 Octombrie 2014
1665 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a terminat la egalitate cu FC Porto, 2-2, marti seara, la Lvov, in Grupa H a Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce in minutul 85 conducea cu scorul de 2-0.
Porto a ratat un penalty prin algerianul Yacine Brahimi (35), iar apoi Sahtior a deschis scorul la scurt timp dupa pauza, prin Alex Teixeira (52). Un alt brazilian, Luiz Adriano, a majorat avantajul campioanei Ucrainei in min. 85, dar jucatorii antrenati de Mircea Lucescu s-au relaxat prea devreme si Porto a reusit sa smulga un punct, prin ''dubla'' columbianului Jackson Martinez (89 - penalty, 90+4).
PSG a invins pe FC Barcelona cu scorul de 3-2, BATE Borisov a invins cu 2-1 pe Athletic Bilbao si si-a luat astfel o revansa dupa debutul catastrofal, 0-6 cu Porto. Schalke a fost tinuta in sah de NK Maribor (1-1), dupa ce slovenii au deschis scorul.
Rezultate:
Grupa E
TSKA Moscova - Bayern Munchen 0-1
A marcat: Thomas Muller 22 - penalty.

Manchester City - AS Roma 1-1
Au marcat: Sergio Aguero 4 - penalty, respectiv Francesco Totti 23.
APOEL Nicosia - Ajax Amsterdam 1-1
Au marcat: Gustavo Manduca 31 - penalty, respectiv Lucas Andersen 28.

Paris Saint Germain - FC Barcelona 3-2
Au marcat: David Luiz 10, Marco Verratti 26, Blaise Matuidi 54, respectiv Lionel Messi 12, Neymar 56.
Schalke 04 - NK Maribor 1-1
Au marcat: Klaas Jan Huntelaar 56, respectiv Damjan Bohar 37.
BATE Borisov - Athletic Bilbao 2-1
Au marcat: Denis Poliakov 19, Aleksandr Karnitki 41, respectiv Aritz Aduriz 45.
Sahtior Donetk - FC Porto 2-2
Au marcat: Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 85, respectiv Jackson Martinez 89 - penalty, Jackson Martinez 90+4.
Yacine Brahimi (Porto) a ratat un penalty in min. 35.