Timisoara a invins Iasul in Superliga de fotbal feminin

14 Octombrie 2013
1225 Vizualizari | 0 Comentarii

Echipa CFR Timisoara a castigat cu scorul de 2-0 (1-0) meciul de pe teren propriu cu Navobi Iasi, contand pentru Superliga feminina de fotbal. Golurile au fost marcate de Voica Manuela (min. 7) si Ababei Ozana (77).

Pe un teren bun, cu o echipa bine organizata, iesencele au început bine jocul, dar, golul luat prea repede in minutul 7, corelat cu accidentarea portarului Toma, au facut ca CS Navobi sa piardă cu 2-0, un meci de la care ar fi putut spera la mai mult.

Echipa din Timișoara a controlat bine mijlocul terenului si si-a creat cateva ocazii bune de a marca si a reusit aa deschidă repede scorul in min 7 cand apărarea ieseana a fost surprinsă de infiltrarea fundasului Stanga care a marcat din 4 metri o centrare prin fata portii.

Replica ieseana a venit in min 17 prin Ceausu si min 32 prin Foia, care au ratat egalarea.

Repriza a doua a fost una echilibrata, cu o lupta surda la mijlocul terenului, banatencele marcand in min 77 dintr-o suspecta poziție de ofsaid.
Iesencele ar fi putut marca in min 79 prin Gangal, min 82 prin Prata sau min 85 prin Ceausu, dar asistenta de pe partea respectiva a ridicat usor fanionul, chiar eronat.