Steaua joaca astazi pentru calificarea in turul III preliminar al Ligii Campionilor

23 Iulie 2014
1268 Vizualizari | 0 Comentarii
Antrenorul echipei Steaua Bucuresti, Costel Galca, a declarat, marti, intr-o conferinta de presa, ca asteapta un joc bun al ''ros-albastrilor'' si o victorie clara in meciul de miercuri, cu Stroemsgodset IF, din Liga Campionilor la fotbal.
''Am jucat un prim meci cu o echipa buna, chiar foarte buna. Ne-a dominat in prima repriza, am avut un portar intr-o zi de exceptie si a doua repriza nu am profitat de ocaziile clare pe care le-am avut. In retur astept multi multi spectatori. Astept de la echipa mea sa domine jocul, sa castigam clar, sa mergem si sa demonstram ca suntem Steaua si ce reprezinta Steaua in Europa'', a afirmat Galca.
''Nu am spus ca o sa fie un meci usor, dar am incredere totala in jucatori ca o sa fie un meci bun, castigat de noi, nu in orice mod, insa. Nu exista relaxare, jucatorii sunt constienti de meciul facut si nu exista relaxare. Noi incercam sa jucam bine, sa dominam si in urma jocului sa vina si rezultatul'', a subliniat fostul international, care s-a declarat multumit pana acum de compartimentul ofensiv: ''atacantii au raspuns destul de bine, vom vedea in viitor ce se va intampla''.
Meciul dintre Steaua Bucuresti si formatia norvegiana Stroemsgodset IF Drammen, programat miercuri 23 iulie, de la ora 20,30, pe Arena Nationala, in mansa a doua a turului II preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, va fi arbitrat de o brigada din Israel, cu Eitan Shemeulevitch la centru. Steaua s-a impus cu scorul de 1-0 la Drammen.