Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Roma

18 Mai 2018
972 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep paris 1

Simona Halep si-a aflat in aceasta seara adversara din sferturile de finala ale turneului Premier 5 de la Roma. Jucatoarea noastra o va infrunta pe jucatoarea franceza Caroline Garcia (7 WTA).

Partida dintre Simona Halep si Caroline Garcia se va juca vineri, de la ora 20:30

Frantuzoaica a avansat in sferturi dupa victoria reusita in fata americancei Sloane Stephens (10 WTA), scor 6-1, 7-6 (7).

Simona Halep s-a calificat automat in sferurile de finala dupa ce Madison Keys, adversara sa din optimi, s-a retras inainte de startul meciului.

Halep o conduce pe Caroline Garcia cu 3-1 in raportul meciurilor directe. Toate partidele dintre cele doua s-au jucat pe hard, ultimul duel fiind castigat de Simona, in grupe la Turneul Campioanelor. Singura victorie a frantuzoaicei a venit in finala de la Beijing de anul trecut, chiar la turneul la care Simona Halep a devenit pentru prima oara lider mondial.