Romania s-a facut de ras si cu Grecia! Tricolorii au facut doar o remiza alba la Bucuresti cu codasa grupei

8 Septembrie 2015
1013 Vizualizari | 0 Comentarii
romania amical
Reprezentativa de fotbal a Romaniei a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, pe Arena Nationala, in compania selectionatei Greciei, in etapa a opta a grupei F de calificare la Campionatul European din 2016.
Romania: Tatarusanu - Papp, Chiriches, Grigore, Rat - Hoban (Andone '80), Pintilii - Torje, Budescu (Sanmartean '64), Maxim (Popa '64) - Keseru. Selectioner: Anghel Iordanescu
Grecia: Karneis - Kitsiou, Papastathopoulos, Manolas, Holebas - Aravidis, Tziolis - Samaris, Fortounis (Kone '54), Fetfazidis (Vyntra '46) - Mitroglou (Karelis '87). Selectioner: Kostas Tsanas
Cartonase galbene: Papp '78 / Holebas '68, Manolas '90
Meciul a fost arbitrat de Aleksei Kulbakov, din Belarus, ajutat la cele doua linii de Vitali Maliutin si Oleg Maslianko. Arbitri aditionali au fost Sergei Tsinkevici si Viktor Simusik, iar rezerva Dmitri Zhuk.
La partida au asistat aproximativ 38.000 de spectatori, in tribune fiind prezent si premierul Victor Ponta.
In minutul 78 al meciului, crainicul stadionului a anuntat ca Simona Halep s-a calificat in sferturi de finala la US Open, informatie primita cu urale de spectatori.