Primarul Robu a rabufnit dupa egalul Timisoarei cu Sageata: "JALNIC!"

2 Martie 2014
1307 Vizualizari | 0 Comentarii
ACS Poli Timişoara a remizat pe teren propriu în faţa echipei Săgeata Năvodari, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Şeroni (56), respectiv Lucian Munteanu (45+1), după două execuţii parcă trase la indigo, scrie Ziuadevest.ro.
Primul a punctat fotbalistul Săgeţii, chiar la ultima fază a primei reprize, cu o lovitură de cap bine plasată, în stanga lui Nuno Claro.
La 10 minute de la reluare, Şeroni a izbutit să marcheze cu o execuţie similară. S-a terminat 1-1, chiar dacă bănăţenii au reclamat un penalty neacordat la o intrare cel puţin ciudată a lui Panagopoulos la Kneeshaw şi oaspeţii au evoluat mai bine de jumătate din meci cu un om în minus, după eliminarea lui Pană.
Timişoara este pe locul 10, cu 26 de puncte, în timp ce Săgeata se află două poziţii mai jos, la trei lungimi distanţă de bănăţeni.
Robu: Jalnic joc!
La cateva ore de la terminarea partidei, primarul Nicolae Robu şi-a manifestat nemulţumirea pe reţeaua de socielizare Facebook. Edilul susţine că Poli joacă slab şi că vor fi luate măsuri. „Jalnic joc şi astăzi! Dacă la Mediaş m-am bucurat de rezultat şi de golul foarte frumos cu care am caştigat şi am trecut cu vederea jocul slab, pentru jocul de astăzi, de acasă, cu Săgeata Năvodari, nu mai pot să fac acelaşi lucru. Nu jucăm absolut nimic! Noroc cu Nuno, că, fără el, eram, astăzi, pe loc retrogradabil! Se impun masuri!!!”, scrie Robu.