Liga Campionilor: Hoban si Keseru, printre marcatori

24 August 2016
1054 Vizualizari | 0 Comentarii
liga camp4
Fotbalistii romani Ovidiu Hoban si Claudiu Keseru au marcat pentru echipele lor, miercuri seara, in mansa secunda a play-off-ului Ligii Campionilor, dar numai ultimul va juca in grupele competitiei, cu campioana Bulgariei, Ludogoret Razgrad.
Hoban a inscris al doilea gol pentru Hapoel Beer Sheva, care a dispus cu 2-0 de Celtic, insuficient dupa ce in tur scotienii invinsesera cu 5-2.
Internationalul roman a fost integralist si a punctat in minutul 48, profitand de o neintelegere intre portar si un fundas. Ben Sahar marcase primul gol al gazdelor (21), dupa ce Maharan Radi a ratat un penalty (15) pentru Hapoel.
Keseru a parafat calificarea echipei Ludogoret in grupele Champions League, dupa 2-2 cu Viktoria Plzen, in Cehia. Michal Duris (7) a deschis scorul pentru gazde, Virgil Misidjan (17) a restabilit egalitatea, Viktoria a preluat conducerea dupa reusita lui Ales Mateju (64), dar Keseru a inchis tabela in prelungiri (90+5). Fundasul Cosmin Moti a fost integralist la Ludogoret, iar Keseru a intrat in minutul 76. Andrei Prepelita nu a facut parte din lotul echipei bulgare. Ludogoret castigase in tur cu 2-0.
Porto s-a calificat in grupe dupa ce a dispus cu 3-0 de AS Roma, chiar in Cetatea Eterna. Dupa 1-1 in tur, ''dragonii'' au deschis scorul in minutul 7, iar apoi Roma a ramas in noua oameni, De Rossi (39) si Emerson (50) fiind eliminati pentru faulturi dure. Porto, dupa 1-1 in tur, a decis soarta calificarii prin golurile marcate pe contraatac de mexicanii Layun (73) si Corona (75).
Rezultatele de marti:
Viktoria Plzen (Cehia) - (+) Ludogoret Razgrad (Bulgaria) 2-2
Au marcat: Michal Duris 7, Ales Mateju 64, Virgil Misidjan 17, Claudiu Keseru 90+5.