Germania si Franta s-au calificat in sferturile Cupei Mondiale. Cele doua echipe se vor bate pentru un loc in semifinale

1 Iulie 2014
1307 Vizualizari | 0 Comentarii
Reprezentativa Frantei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, luni, la Brasilia, cu scorul de 2-0 (0-0), selectionata Nigeriei, in optimile competitiei.
Golurile au fost marcate de Paul Pogba, in minutul 79 si Yobo - autogol, in minutul 90+2.
Franta: Lloris - Debuchy, Koscielny, Varane, Evra - Cabaye, Pogba, Matuidi - Valbuena (Sissoko '90+3), Giroud (Griezmann '62), Benzema. Selectioner: Didier Deschamps
Nigeria: Enyeama - Ambrose, Yobo, Omeruo, Oshaniwa - Odemwingie, Onazi (Gabriel '59), Musa, Mikel, Moses (Nwofor '89) - Emenike. Selectioner: Stephen Keshi
Cartonas galben: Matuidi '55
Arbitri: Mark Geiger (SUA) - Mark Sean Hurd (SUA), Joe Fletcher (Canada) - Alireza Faghani (Iran)
----------------------------
Reprezentativa Germaniei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, in urma victoriei din meciul cu selectionata Algeriei, scor 2-1, dupa prelungiri, luni, la Porto Alegre, in optimile competitiei.
Pentru Germania au marcat Schurrle '92 si Ozil '119, iar pentru Algeria a inscris Djabou '120+2.
Germania: Neuer - Mustafi (Khedira '70), Mertesacker, Boateng, Höwedes - Schweinsteiger (Kramer '109), Lahm, Kroos - Özil, Müller, Götze (Schurrle '46). Selectioner: Joachim Löw
Algeria: Mbolhi - Mandi, Mostefa, Belkalem, Halliche (Bougherra '97), Ghoulam - Lacen - Taider (Brahimi '78), Feghouli, Slimani - Soudani (Djabou '100). Selectioner: Vahid Halilhodzici
Cartonase galbene: Lahm '107 / Halliche '42
Arbitri: Sandro Ricci (Brazilia) - Emerson De Carvalho (Brazilia), Marcelo Van Gassel (Brazilia) - Walter Lopez (Guatemala).
In sferturile de finala, reprezentativa Germaniei va intalni selectionata Frantei, care a trecut de Nigeria, scor 2-0.