EUROPA LEAGUE - rezultatele din

21 Februarie 2014
1406 Vizualizari | 0 Comentarii
Sahtior Donetk a terminat 1-1, joi seara, in prima mansa a 16-imilor Ligii Europa. In alt meci, Lazio a fost invinsa acasa cu 1-0 de Ludogorets Razgrad. Iata mai jos rezultatele complete.
Sahtior a plecat cu un 1-1 de pe terenul lui Viktoria Plzen. Gazdele au deschis scorul prin Stanislav Tecl in minutul 62, insa Luiz Adriano a egalat trei minute mai tarziu. Sahtior va avea prima sansa in retur, peste o saptamana. In alt meci, Lazio a pierdut acasa cu bulgarii de la Ludogorets Razgrad, 1-0. Roman Bezjak a deschis scorul in minutul 45, iar in minutul 55 bulgarii au ramas in 10, dupa eliminarea lui Svetoslav Dyakov. Egalitatea numerica s-a restabilit 20 de minute mai tarziu, cand a fost eliminat si Luis Pedro Cavanda de la Lazio. Ambele echipe au avut cate o lovitura de 11 metri, ratate. Radu Stefan, capitan pentru Lazio joi seara, era sa isi coste echipa un gol, cel de 2-0. Jucatorul roman a esuat sa il scoata din ofsaid pe Caiçara, care a centrat in careu si faza s-a terminat cu un sut putin pe langa bara italienilor. Faza a avut loc in momentele de prelungire. In echipa bulgarilor a jucat si Cosmin Moti, care nu a facut un meci deloc rau, tragand spre final de timp pentru ca Ludogorets sa treaca bine peste cele patru minute de timp aditional.