CSU Craiova, eliminata din Europa League dupa 1-1 cu RB Leipzig, in retur

17 August 2018
759 Vizualizari | 0 Comentarii
europa league1

Formatia CS Universitatea Craiova a ratat calificarea in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa germana RB Leipzig, in mansa secunda a turului trei preliminar.
Pentru CS Universitatea Craiova a marcat Baicu, in minutul 86, iar pentru Leipzig a inscris Sabitzer, in minutul 39.

In tur, Leipzig s-a impus, scor 3-1.

Joi au evoluat urmatoarele echipe:

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Briceag - Martici (Tiago '73), Mateiu, Fedele (Markovici '80), Bancu - Mitrita (Burlacu '51), Cicaldau, Raoul Baicu. Antrenor: Devis Mangia

RB Leipzig: Mvogo - Mukiele, Konate, Orban, Saracchi - Sabitzer (Bruma '64), Demme (Ilsanker '71), Kampl, Forsberg - Cunha (Augustin '46), Y. Poulsen. Antrenor: Ralf Ragnick

Cartonase galbene: Mitrita '24, Baicu '31, Bancu '70 / Sabitzer '19, Demme '24, Saracchi '74, Kampl '84

Meciul a fost arbitrat de o brigada din Cehia, formata din Miroslav Zelinka, central, Ondrej Pelikan si Jan Patak, asistenti si Emanuel Marek, rezerva.