Cat chin! Steaua a smuls un egal pe final cu Partizan Belgrad, pe teren propriu

30 Iulie 2015
1059 Vizualizari | 0 Comentarii
steaua basel1
Echipa Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formatia sarba Partizan Belgrad, in prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.
Partizan a deschis scorul prin Vulicevici, in minutul 62, Steaua reusind egalarea prin Varela, in minutul 81.
0-1: Andrija Zivkovici i-a pasat lui Vulicevici si acesta a inscris cu un sut in forta la coltul lung de la 14 metri lateral dreapta.
1-1: Hamroun a executat o lovitura libera din partea dreapta si Varela a inscris cu o lovitura de cap de la 5 metri.
Steaua Bucuresti: Cojocaru - Alcenat, Papp, Varela, Tosca - Muniru, Breeveld (Tahar '75) - Ad. Popa (Tudorie '65), Hamroun (Mihalcea '90+2), Chipciu - Tade. Director sportiv: Mirel Radoi.
Partizan Belgrad: Z. Zivkovici - Vulicevici, Balazici, Fabricio, N. Petrovici - Babovici (Ilici '83), Jevtovici, Brasanac - A. Zivkovici, Bojinov (Saponjici '19), Oumaru (Ninkovici '70). Antrenor: Zoran Milinkovici.
Cartonase galbene: Ad. Popa '40, Varela '64, Breeveld '73 / Fabricio '58, N. Petrovici '76.
Arbitri: Kevin Blom (central) - Bas van Dongen, Patrick Langkamp (asistenti) - Danny Makkelie (rezerva) - toti Olanda.
Intalnirea s-a jucat fara spectatori, dupa ce Comisia de Disciplina a UEFA a sanctionat FC Steaua cu doua meciuri disputate pe teren propriu cu portile inchise, pentru incidentele din timpul partidei cu Dinamo Kiev, contand pentru grupele Ligii Europa din sezonul 2014-2015.
La partida de pe Arena Nationala a fost prezent si fostul fundas sarb al Stelei, Novak Martinovici, precum si secunzii lui Anghel Iordanescu la nationala Romaniei, Ionut Badea si Daniel Isaila.
Meciul retur se va disputa la Belgrad, la 5 august, de la ora 21.30.