News Flash:

Cei mai buni sportivi si antrenori timiseni ai anului 2013 au fost premiati

18 Decembrie 2013
375 Vizualizari | 0 Comentarii
Atleta Adelina Pastor
Cei mai buni sportivi şi antrenori timişeni ai anului 2013 au fost premiaţi, marţi, de administraţia judeţeană, în cadrul Galei Sportului Timişean, pentru performanţele pe care le-au obţinut pe plan internaţional, naţional sau local. 

'Vă mulţumim pentru munca pe care aţi depus-o şi pentru că aţi reprezentat cu cinste judeţul în competiţiile dumneavoastră şi vă doresc un an nou cel puţin la fel de bun, pe plan naţional şi internaţional', le-a spus preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Titu Bojin, în cuvântul de deschidere.

Atleta Adelina Pastor (LPS Banatul/CSM Timişoara) a fost desemnată cel mai bun sportiv al anului din judeţul Timiş, în ancheta Direcţiei Judeţeane de Sport şi Tineret.

Titlul de cea mai bună echipă a fost adjudecat de RCM UV Timişoara, campioana en titre la rugby.


În clasamentul la sporturi olimpice, Pastor a fost urmată, în ordine, de canotorul Florin Marian Enache (CSM Timişoara), de luptătorul Gheorghiţă Ştefan (CSM Lugoj), pugilista Patricia Marticoni (CSM Timişoara), atletul Andrei Bărbuţ (LPS Banatul/CSM Timişoara), gimnastul Vlad Cotuna (CSM Lugoj), kaiaciştii Bogdan Mada şi Alin Anton (ambii Water Performance) - ambii pe locul 7, canotorii Daniel Donci (CSU Timişoara), locul 9, şi Răzvan Hodorogea (CSM Timişoara) - locul 10.

Topul sporturilor neolimpice s-a prezentat astfel: 1.Emilian Dan (navomodelism/CSM Timişoara), 2.Alexandra Pop (karate/UTK Timişoara), 3.Ion Jurjescu (karate/CSU Timişoara), 4.Lucian Dan (navomodelism/CSM Timişoara), 5.Alexandru Corbeanu (karate/CS Ten Sho), 6.Mihail Plop (karate/UTK Timişoara), 7.Alex Schein (karate/CS Fudokan), 8.Cristina Dan (navomodelism/CSM Timişoara), 9.Constantin Lupulescu (şah/CS AEM Timişoara), 10.Cristina Foişor (şah/CS AEM Timişoara), 10.Alexandru Cazacu (powerlifting/CS Caza Timişoara).

Titlul de cel mai bun antrenor i-a revenit lui Ioan Damaschin (atletism, LPS/CSM).

În ierarhia pe echipe la sporturilor individuale, primul loc a fost ocupat la egalitate de clubul CSM Lugoj (lupte libere masculin) şi. CSM Timişoara (lupte libere feminin), iar pe trei s-a clasat AEM Timişoara (şah).

Echipa anului, la jocuri sportive, a fost desemnată RCM Timişoara (rugby), urmată de CSM Lugoj (volei feminin) şi CSS Bega Timişoara (baschet masculin U18).

La sporturi tehnice victoria a revenit motociclistului Ionel Pascotă (CS Pascotă), urmat de Vlad Neaga (motociclism/CS Dumbrăviţa), Mihai Stoichescu (motocros/CS Moto Extrem), Răzvan Irimescu (motocros/Speed Racing), Cătălin Cazacu (motociclism/Taifun Racing), Leonard Borlovan (karting/Abas Timişoara).

La secţiunea Masters s-a impus Sorin Cazacu (powerlifting/CS Caza), urmat de Mihai Liseţchi (înot masters) şi Marcel Răsădean (înot masters).

Premiu pentru întreaga activitate i-a fost acordat Mariei Gheaţă (canotaj/CSS Bega)

Nominalizări sportivi cu deficienţe locomotorii: Mihaela Lulea (kaiac-canoe/Nautic Banat), Vasile Stoica, Leonard Lupaşcu, Emil Gama (cu toţii CS Maraton 93 Lugoj).

mihaela lulea
Distribuie:  
Incarc...

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1249 (s) | 35 queries | Mysql time :0.018247 (s)

loading...