Ceahlaul a detonat BOMBA in Liga I, castigand in Ghencea!

24 August 2014
1270 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua Bucuresti, campioana en titre, a fost invinsa pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0) de formatia Ceahlaul Piatra Neamt, intr-o partida din cadrul etapei a 5-a a Ligii I de fotbal, disputata sambata seara.
Fara mai multi jucatori de baza, menajati de antrenorul Constantin Galca in vederea returului cu campioana Bulgariei, Ludogoret Razgrad, din play-off-ul Ligii Campionilor, Steaua a facut o prima repriza modesta, in fata celor aproximativ 3.500 de spectatori prezenti in tribune stadionului din bulevardul Ghencea.
Dupa pauza, Ceahlaul a reusit deschiderea scorului, prin Achim, care a preluat balonul in careul stelist si l-a invins cu un sut la coltul lung pe portarul Nita, intrat in joc in minutul 36, in locul lui Arlauskis, care a acuzat probleme musculare.
Steaua, liderul clasamentului, sufera astfel primul sau esec din noua editie a Ligii I, dupa patru victorii consecutive, in timp ce Ceahlaul obtine al doilea succes din acest sezon, de la debutul caruia a mai inregistrat un egal si doua infrangeri.
Ros-albastrii au incheiat meciul cu doi jucatori mai putin pe teren, dupa eliminarile lui Filip si Chipciu, din finalul jocului, pentru cumul de cartonase galbene.