Astra Giurgiu, ca si calificata in play-off-ul Europa League. Petrolul rateaza victoria in prelungiri cu Viktoria Plzen. CFR Cluj, fara sut pe poarta in Belarus

1 August 2014
1230 Vizualizari | 0 Comentarii
Astra Giurgiu a facut un pas important spre faza play-off a competitiei de fotbal Europa League, joi, pe pe stadionul ''Marin Anastasovici'', dupa ce a invins formatia ceha Slovan Liberec cu scorul de 3-0 (1-0), in prima mansa din turul trei preliminar.
Omul meciului a fost atacantul nigerian Kehinde Fatai, care a marcat un hat-trick (4, 74, 81).
Astra Giurgiu s-a impus meritat si ar fi putut-o face la un scor si mai mare, insa este favorita la calificarea in faza urmatoare. Mansa secunda se va juca la Liberec, pe 7 august.

------------------------------

Petrolul rateaza victoria in prelungiri cu Viktoria Plzen

Petrolul Ploiesti si formatia ceha Viktoria Plzen au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), joi seara, pe stadionul 'Ilie Oana' din Ploiesti, in prima mansa a turului trei preliminar al competitiei de fotbal Europa League.
Petrolul a fost aproape de o victorie importanta, dupa golul lui Adrian Mutu (75), dar o neatentie in aparare a facut ca oaspetii sa egaleze in prelungiri, dupa un contraatac (90+1), prin Daniel Kolar.
Viktoria Plzen devine favorita la calificarea in play-off dupa aceasta remiza, partida retur fiind programata pe 7 august, la Plzen.

--------------------------------

CFR Cluj, invinsa la limita la Minsk, inca mai spera la calificare

CFR Cluj a fost invinsa de echipa belarusa Dinamo Minsk cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, pe Borisov Arena din Borisov, in prima mansa a turului trei preliminar al competitiei de fotbal Europa League.
CFR nu a tras nici macar un sut pe poarta la Borisov si are nevoie de un meci foarte bun in Gruia, pe 7 august, pentru a intoarce rezultatul si a se califica in faza play-off a competitiei.