Anglia a castigat in prelungiri meciul cu Tunisia, gratie lui Harry Kane

19 Iunie 2018
881 Vizualizari | 0 Comentarii
harry kane

Reprezentativa Angliei a invins, luni, cu scorul de 2-1, selectionata Tunisiei, intr-un meci din Grupa G a Cupei Mondiale din Rusia, disputat la Volgograd. Ambele goluri ale englezilor au fost marcate de Harry Kane, ultimul in minutul 90+1.
Kane a deschis scorul in minutul 11, trimitand in plasa mingea respinsa de Hassan la o lovitura cu capul a lui Stones. Tot Kane a stabilit scorul final, 2-1, in minutul 90+1, cu o lovitura cu capul, dupa un corner.

Pentru Tunisia a inscris Sassi, in minutul 35, dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Walker la Ben Youssef.

Tunisia: Hassen (Ben Mustapha ’15) - Bronn, S. Ben Youssef, Meriah, Maaloul - Skhiri, Sassi – Sliti (Ben Amor ’74), Khazri (Khalifa ’85), Badri - F. Ben Youssef. Selectioner: Nabil Maaloul

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Henderson, Dele Alli (Loftus-Cheek ’80), Lingard (Dier ‘90+3), Young – Sterling (Rashford ’68), Kane. Selectioner: Gareth Southgate

Meciul a fost arbitrat de columbianul Wilmar Roldan.

Tot luni, Belgia s-a impus cu 3-0 in fata nationalei lui Jaime Penedo, Panama.

Etapa a doua a Grupei G programeaza, la 23 si 24 iunie, partidele Belgia – Tunisia si Anglia – Panama.

In clasament conduce Belgia, cu trei puncte, urmata de Anglia, tot cu trei puncte, de Tunisia si Panama, ultimele doua fara puncte.

Page time :0.1241 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005155 (s)