News Flash:

ACS Poli Timiosoara incearca sa dea marea lovitura in Cupa Romaniei, in Ghencea

30 Octombrie 2013
412 Vizualizari | 0 Comentarii
Pandurii Tg. Jiu, FC Vaslui şi Astra Giurgiu s-au calificat marţi în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal.

Rezultate:

Marţi 29 octombrie

CS Ripensia Timişoara (V) - CS Pandurii Tg Jiu (I) 0-3 (0-1), Timişoara - stadion Dan Păltinişanu

Au marcat: Elton Constantino Da Silva (9), Admir Adrovic (29), Flavius Petrişor (62, autogol).

Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)

Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Flavius Domide (Arad) - FRF


FC Vaslui (I) - AS FC Botoşani (I) 4-1 (2-1), Vaslui - stadion Municipal

Au marcat: Mike Temwanjera (17, 57), Madson Henrique Santos (23), Liviu Antal (81), respectiv Cătălin Vraciu (7).

Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)

Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Romică Chihaia (Bucureşti) - FRF


CS Gaz Metan Mediaş (I) - CS FC Astra Giurgiu (I) 0-1 (0-0), Mediaş - stadion Gaz Metan

A marcat: Junior Morais (86).

Cartonaş roşu: Sergiu Muth (Gaz Metan, 54).

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)

Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF


Miercuri 30 octombrie au loc meciurile

FC Braşov (I) - FC Viitorul Constanţa (I) (Braşov - stadion Tineretului, 18,00, Digi Sport)

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)

Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Alexandru Boc (Bucureşti) - FRF


FC Steaua Bucureşti (I) - ACS Poli Timişoara (I) (Bucureşti - stadion Steaua, 20,00, Pro TV)

Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti)

Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - FRF


Joi 31 octombrie sunt programate partidele:

FC Oţelul Galaţi (I) - ASC Corona 2010 Braşov (I) (Galaţi - stadion Oţelul, 16,30, Digi Sport)

Dinamo Bucureşti (I) - FC Chindia Târgovişte (III) (Bucureşti - stadion Dinamo, 18,30, Sport.ro)

FC Rapid Bucureşti (II) - FC Petrolul Ploieşti (I) (Bucureşti - stadion Giuleşti-Valentin Stănescu, 20,30/Pro TV)


Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.0731 (s) | 35 queries | Mysql time :0.017008 (s)

loading...